PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Tragedia na stoku. Narciarka z Warszawy trafiła na osobę w takiej samej kurtce, co ona

PixaBay.com
Świadkami dramatu były jedynie malownicze stoki Skrzycznego i kilkaset narciarek z unikalną stylizacją.

Dobre warunki narciarskie i atrakcyjna wyprzedaż w Decathlonie. To – jak wynika z ustaleń ASZdziennika – główne przyczyny tragedii, do jakiej doszło dziś na trasie narciarskiej "Ondraszek" w Szczyrku.

– Przebywająca na wczasach mieszkanka Warszawy mocno przeceniła dziś swoje szczęście i podczas spacerowego zjazdu ze Skrzycznego zderzyła się z inną narciarką ubraną w dokładnie taką samą kurtkę – poinformował ASZdziennik Stanisław Sochacki, komendant rejonowej komendy policji w Szczyrku.

Zderzenie było metaforyczne.

Policja informuje, że chodzi o czerwoną, wiatroszczelną kurtkę przeznaczoną do rekreacyjnej jazdy, o dopasowanym kroju oraz estetycznym wykończeniu i praktycznymi ściągaczami w rękawach.

– Pamiętam doskonale, bo żona kupiła taką samą w Decathlonie – mówi komendant Sochacki.

ASZdziennik ustalił, że poszkodowana to Małgorzata Z., 28-latka z warszawskiego Wilanowa. Z relacji licznych świadków wynika, że gdy tylko kobieta zauważyła zbliżające się zagrożenie, próbowała za wszelką cenę zawrócić na szczyt. Wysiłki okazały się jednak daremne.

– Rozmiary tragedii byłyby mniejsze, gdyby nie fakt, że "Ondraszek" to trasa długa na ponad 5 tysięcy metrów - zaznacza komendant. - Możemy sobie tylko wyobrazić, jak silna musiała być psychika kobiety, że zdołała dokończyć zjazd.

Za 28-latką wysłano psy tropiące, ale przez inne narciarki z Warszawy ubrane w tę samą kurtkę szybko zmyliły trop. Policja podejrzewa, że poszkodowana zaszyła się w hotelu czekając na kuriera z Zalando.

– Już na zakupach mówiłem jej, że igra z losem – mówi poruszony partner Małgorzaty, który za swoją unikalną i rzadziej spotykaną na stokach kurtkę mocno przepłacił. – Tyle się mówi, że na góry nie ma mocnych... Każdy powinien zadbać o bezpieczeństwo estetyczne – dodaje.


Sprawa zyskała rozgłos w mediach społecznościowych, a facebookową relację z "Ondraszka" jednej ze znanych blogerek obejrzało ponad 1,7 mln osób. Internauci apelują do przebywających w górach mieszkańców Warszawy o wychodzenie na stok tylko w razie najwyższej konieczności.

Jak dowiedział się ASZdziennik, z pomocą już wkrótce mogą przyjść nowe technologie.

Ruszyła crowfundingowa zbiórka na opracowanie aplikacji na iPhone'y, która ostrzeże stołecznych narciarzy o stężeniu rzekomo unikalnych kurtek na najbardziej popularnych trasach zjazdowych.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...