PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Sukces studenta chemii na UW. W syntezie wyników sesji z nadziejami uzyskał czyste rozczarowanie

123rf.com / Flickr / NTNU, Faculty of Natural Sciences /
Są twarde dowody na odważne teorie krążące od miesięcy na Wydziale Chemii.

Student II roku chemii Uniwersytetu Warszawskiego 23-letni Tomasz Jabłoński potwierdził, że udało mu się uzyskać w warunkach domowych czyste rozczarowanie – dowiaduje się ASZdziennik.

O widowiskowym rezultacie trwających od października badań Tomasz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Zacisnąłem mocno kciuki i zacząłem logować się na serwery USOS-a – relacjonuje przebieg eksperymentu w rozmowie z ASZdziennikiem. – Na tym etapie z obu substratów wytrąciło się wyraźne zniecierpliwienie, a po chwili w pokoju zaczęły unosić się toksyczne opary irytacji.

Młody pasjonat chemii musiał działać z niezwykłą precyzją, by żar wątłej iskierki nadziei udało się podtrzymać aż do ukazania się ocen z egzaminów, do których podchodził w czasie zakończonej już sesji. Po ustaleniu wyników z chemii ogólnej, matematyki, i fizyki, reakcja przebiegła błyskawicznie.

– Nadzieja w pełni zareagowała z wynikami sesji, a wraz z uzyskaniem krystalicznie czystego rozczarowania, na policzku skropliła się samotna łza – mówi ASZdziennikowi Tomasz. – Produkty uboczne tylko potwierdzają, że niemal wszystkie ciała stałe są kryształami, i jak kryształy są wrażliwe i delikatne... – dodaje, zawieszając głos.


Do ryzykownego eksperymentu 23-latek przygotowywał się przez cały semestr zimowy.

– W ogóle się nie przygotowywałem – podkreśla.

Wynikami badań młodego naukowca z UW zainteresowali się już studenci z całej Polski.

Zespół badaczy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego chce wspólnie ustalić, czy z tych samych składników można wytrącić choćby drobiny sukcesu. Do prac dołączyli także studenci kierunków humanistycznych.

Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, pierwszych efektów można spodziewać się zaraz po zimowej sesji poprawkowej.

To jest ASZdziennik, ale wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...