Dramat studentki. Dziś egzamin, a ekranizacji "Wprowadzenia do socjologii" nadal nie ma na CDA.pl

123rf.com
Bezlitosne oblicze ustawy o prawie autorskim. Gdzie są serwisy VOD?

"Do wszystkich ludzi dobrej woli!" – to pierwsze słowa ulotek, które nad ranem rozrzucono w okolicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego na Karowej.

Ogłoszeń o podobnej treści nie brakuje, jednak to jest wyjątkowe.

"Nieuchronnie zbliża się moje pierwsze podejście do egzaminu ze wstępu do socjologii. Od ponad tygodnia wpisuję w Google "szacka wprowadzenie do socjologii cda pl hd lektor". Bez rezultatu..." – czytamy w dramatycznym apelu.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, autorką jest 19-letnia Aleksandra, studentka pierwszego roku socjologii. Jakiś czas temu usłyszała od koleżanki, że przed egzaminem warto zapoznać się z twórczością Barbary Szackiej. We "Wprowadzeniu do socjologii" autorka miała w przystępny i klarowny sposób przedstawić m.in. mechanizmy kontroli społecznej i teorie ujmowania klas i warstw.

Po tym, gdy nawet fraza "Wprowadzenie Do Socjologii S01E01 720p" zawiodła, Aleksandra zdecydowała się zaapelować do innych studentów o podzielenie się linkiem do materiału.

– Szukałam każdej wersji. Nawet w SD, nawet bez lektora – mówi ASZdziennikowi zrozpaczona 19-latka. – Wiem, że gdzieś istnieje, bo udało mi się znaleźć napisy w PDF-ie – dodaje.

Z historii przeglądania w Chrome wynika, że Aleksandra nie cofnęła się przed niczym, by odnaleźć ekranizację "Wprowadzenia do socjologii". Szukała m.in. w Bing i DuckDuckGo.

– Netflix, HBO Go - próbowałam: wszyscy zawiedli – skarży się Aleksandra, szykując treść skargi do zamieszczenia na facebookowych stronach znanych marek VOD. "Za co ja wam płacę abonament LOL?!?!" – czytamy w pierwszym zdaniu rozpaczliwego hejtu.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, swoim apelem Aleksandra uruchomiła prawdziwą lawinę podobnych ogłoszeń.

Na terenie obiektów Warszawskiego Uniwersytet Medycznego pojawiły się apele o udostępnienie "Anatomii człowieka" Sokołowskiej–Pituchowej, najlepiej w 1080p, a na kampusie SGH - o rychły upload wszystkich sezonów "Ekonometrii i badania operacyjnych" Gruszczyńskiego, Podgórskiej, i Kuszewskiego.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...