Tragiczny początek sesji na UJ. Kilkuset studentów I roku zderzyło się z rzeczywistością, są ofiary

123rf.com
Policja przestrzega przed brawurą i przecenianiem własnych umiejętności.

Ponad stu studentów pierwszego roku zostało ciężko zaskoczonych, a dwustu straciło pewność siebie. To tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w poniedziałek na terenie kampusów Uniwersytetu Jagiellońskiego – podała w komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

– Z pierwszych ustaleń wynika, że zaraz po rozpoczęciu sesji wyobrażenia najmłodszych studentów zderzyły się czołowo z twardą uczelnianą rzeczywistością – mówi ASZdziennikowi starszy aspirant Tomasz Kopała. – Milczenie na ustnych, puste kartki na pisemnych. W testach wielokrotnego wyboru słychać strzały – dodaje, spuszczając wzrok.

– Myślałem, że zdążę – mówi ASZdziennikowi Patryk M., 19-latek, który egzamin z literatury powszechnej XX wieku opuścił w stanie ciężkiego przygnębienia. – Kolega namawiał mnie w weekend na eseje Orwella, ale myślałem, że jeszcze na to za wcześnie.

W celu odtworzenia przebiegu wypadku, służby wystąpiły już o zabezpieczenie logów z PlayStation 4, które znaleziono w kilku pokojach na terenie domów akademickich "Piast" i "Żaczek". Policja sprawdzi, czy stan XP-ków w "Battlefield 1" nie jest zbyt wysoki.


Z nieoficjalnych informacji wynika także, że podczas minionego weekendu w jednym z akademików doszło do zbiorowego binge-watchingu serialu "Designated Survivor" na Netfliksie.

Policja ustala, od kogo pochodziła plotka, że to ekranizacja notatek z pierwszego semetru.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...