7 zdań o diecie pudełkowej, które zamaskują fakt, że jeszcze na niej nie jesteś [GLUTEN FREE]

123rf.com
Coraz więcej twoich znajomych dostaje obiady w pudełkach do domu lub pracy? Na Facebooku czytałeś, że posiłki mogą być nie tylko duże i smaczne, ale także zbilansowane i pełnowartościowe? Spokojnie. Oto siedem zdań o diecie pudełkowej, dzięki którym przekonasz znajomych, że szpinakowe gryczotto z cząbrem i czarnuszką to nowy mielony z ziemniakami i mizerią.

1. My już właściwie przestaliśmy korzystać z kuchni. Śmiejemy się z dziewczyną, że ostatnie, co gotowałem, to mineralna Perrier do organicznej yerby.

Bo kuchnię to ty masz teraz codziennie pod drzwiami mieszkania. Miejsce uwolnione dzięki pozbyciu się garnków i blach do pieczenia wypełniasz pozytywnymi emocjami i podstawkami pod kadzidła.

2. Mam teraz tak dużo czasu, że w końcu trening rozwoju osobistego nie koliduje mi z crossfitem.

Zamarkuj, że swój dzienny grafik wypełniasz nie gorzej kasza gryczana z tajską nutą wypełnia lunchowy gołąbek z kiszonych liści winogron. Tylko dzięki diecie pudełkowej masz czas i wyrabiasz stuprocentową frekwencję na warsztatach z NLP i psychologii w biznesie, a twoje dzieci do listy zajęć pozalekcyjnych dopisały balet, ceramikę i woltyżerkę.

3. Quiche seitan granola, farfalle chia frittata...

Brzmi jak włoska maksyma oddająca twój unikalny styl życia, a na dodatek prawdopodobnie wymieniłeś właśnie zawartość przeciętnej papierowej torby z drugim śniadaniem. Gdy za tydzień odwiedzisz znajomych, znajdziesz to zdanie wymalowane na ścianie ich kuchni, która służy im teraz tylko do gotowania Perrier na yerbę.

4. A co tam teraz w Hali Koszyki słychać? Nadal w Pustej Solniczce sprzedają te niby ekologiczne falafle pięciu przemian?

Foodporn przychodzi do ciebie, a nie ty do niego. Wraz z każdą dostawą foccacii razowej z rozmarynem i tapenady z czarnych oliwek wznosisz się półtora metra ponad Werandę Bistro i Ćmę by Mateusz Gessler. Rozmówcy poczują się, jakby nadal tkwili w 2016, razem z ich rezerwacjami w Aioli czy kolejkami do Manekina.

5. 7:30, 11:00, 14.30, 17:00, 20:00, polecam.

Przypomnij przeciętnym zjadaczom chleba, że bez pięciu regularnych posiłków dziennie ich życie jest sypkie jak mieszanka starożytnych zbóż do twojego dzisiejszego pasztetu z cukinii z dodatkiem kiełków lucerny. Nikt się nie domyśli, że twoje dzienne menu składa się czasami z dwóch kawałków wczorajszej pizzy z nutą ketchupu i mikrofalowym akcentem.

6. Tak, zmieniłem ostatnio dostawcę, bo zamiast obiecanego banoffie cup dostałem tiramisu z białej fasoli z twarożkiem i wiórkami gorzkiej czekolady, jak jakiś prostak.

Nie daj się wmanewrować w dyskusję, że człowiek naprawdę głodny zje choćby i parówkę z Sokołowa. Odkąd przeszedłeś na pudełka FitExtra 1400 kcal, twój żołądek nie przyjmuje nic, co pochodzi z pudełka oznaczonego "Wyprodukowano dla Biedronki", a Endomondo się zawiesza, gdy przebiegasz obok McDonalds'a.

7. To dopiero pół roku, więc jeszcze nie schudłem, ale już poprawił mi się bilans glutenowy.

Tak naprawdę wahania twojego metabolizmu i zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej to skutek przewlekłego stresu wywołanego przekroczeniem deadline'ów i debetów. Na szczęście podobno dieta z pudełek działa podobnie, więc dostajesz +100 do wiarygodności.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autorzy: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas, Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...