Sorry za spoilery, ale ktoś to musiał zrobić. Oto 5 typów księży, którzy odwiedzą cię po kolędzie

123fr.com
Biały obrus i kropidło na stole to dopiero początek. Nim otworzysz drzwi, sprawdź kto może czekać po drugiej stronie. Tylko u nas przewodnik po duszpasterzach, dzięki któremu kolęda 2017 cię nie zaskoczy.

1. Ojciec Mateusz

Wie, co robiliście ostatniego lata, i że mało to miało wspólnego z pielgrzymką na Jasną Górę. Wypyta o historię rodziny do trzeciego pokolenia, ale tylko po to, by skonfrontować ze swoją wersją. Rozpozna, że "Gość Niedzielny" w stojaku na prasę to ewidentna ustawka. Z oczu wyczyta historię przeglądarki internetowej. Wszelki opór bezcelowy: okażcie skruchę i obiecajcie poprawę.

2. Leser

Nie zauważy, że na słowa "pokój temu domowi" odpowiedzieliście "i nawzajem". Nie zapyta o źródło wody święconej. Nie zaskoczy was pytaniem o to, co było na niedzielnym kazaniu. Zignoruje hałasy jednoznacznie świadczące o ukryciu w pokoju obok zbuntowanego nastoletniego ateisty. Wysoka szansa, że zapomni też o kopercie. Dla niego jesteście tylko tabelką w excelu.

3. Wysłannik Piekieł

Jego nadejściu towarzyszy zwykle śpiew słów "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" rozchodzący się echem po klatce schodowej. Niektórzy mówią o zapachu siarki. Przed przyjęciem zalecane ukrycie egzemplarzy "Tygodnika Powszechnego" i zapoznanie się z nagłówkami "Naszego Dziennika". Proponowany poczęstunek: tradycyjny schabowy. Ani słowa o partii Razem.

Niech Bóg ma Was w opiece.

4. E-wangelista

Nim wizyta dobiegnie końca będziecie znajomymi na Facebooku. Zaproponuje wspólny wypad na Przystanek Jezus za rok. Zamiast tradycyjnej karteczki, da waszym dzieciom wydruki najlepszych katolickich memów, a do kolejnej rodziny odjedzie Uberem. Jutro obudzi cię cytat z Ewangelii wg św. Mateusza. Na Snapie. Duszpasterz, na jakiego prawdopodobnie nie zasłużyliście ni słowem ni uczynkiem.

5. Facet w Czerni

Od progu podejrzliwie rozgląda się po mieszkaniu. Nie odmawia przyjęcia koperty, choć zamiast karteczki ze Świętym Józefem z Kupertynu patronem studentów wręcza twojej córce kalendarz i oczekuje dodatkowo 5 zł. Jego kropidło wygląda dziwnie i wydaje piskliwe dźwięki, gdy duszpasterz zbliża się do przewodów wentylacyjnych.

Gratulacje, właśnie zaliczyłeś przegląd kominiarski na 2017 rok.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...