Lewandowski jak "Dama z łasiczką". Ministerstwo chce go wykupić z Bayernu i sprowadzić do Polski

Fot. 123rf.com
Zakupowa ofensywa rządu trwa. Tej siły już nie powstrzymają.

– Robert Lewandowski wraca w polskie ręce. Minister Rafał Bańka planuje wykupienie piłkarza z Bayernu Monachium – dowiaduje ASZdziennik ze źródeł w Departamencie Infrastruktury Sportowej.

– Jako dobro o szczególnym znaczeniu dla Narodu i Państwa Polskiego, Robert Lewandowski utracony za rządów Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej powinien na stałe powrócić do Ojczyzny - czytamy w komentarzu do uzasadnienia wniosku.

W ramach umowy Lewandowski ma m.in. oduczyć się języków obcych, w tym niemieckiego w trybie pilnym. – W ten sposób zabezpieczmy przed powrotem w obce ręce. Po co ryzykować? –usłyszeliśmy w ministerstwie.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, wiosną i latem Lewandowski będzie eksponowany na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Jesienie i zimy będzie spędzać w specjalnie zabezpieczonych przez obcymi wpływami piwnicach Muzeum Narodowego, gdzie będą się odbywać prace konserwacyjne.

Z uwagi na ogromne ryzyko uszkodzenia i dewastacji, Lewandowski będzie wypożyczany jedynie na potrzeby reprezentacji narodowej i reklam rodzimych produktów z "Biedronki".

To nie ostatnia repolonizacyjna inicjatywa rządu Beaty Szydło. Jak dowiaduje się ASZdziennik, Ministerstwo Obrony Narodowej zaczęło z MSZ konsultacje w sprawie sprowadzenia z Australii Góry Kościuszki do ojczyzny.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Autor pomysłu: Witold Mikiciuk

Autor tekstu: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...