PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Groźny wirus na Facebooku! Wysyła wiadomości do znajomych, do których sami nigdy byście nie napisali

Fot. 123rf.com
Różne były już ataki na Facebooku, ale ten swoją szkodliwością przebija wszystko, co do tej pory widzieliśmy.

– Groźny wirus na Facebooku rozsyła wiadomości do znajomych, do których użytkownicy sami nigdy by nie napisali prowadząc do milionów niezręcznych interakcji – alarmują najważniejsze serwisy w internecie.

– Perfidia polega na tym, że plik o nazwie photo_[cyfry].svg udaje zwykłego wirusa, który miałby wykraść nasze dane osobowe, dlatego wiele osób w niego klika – opowiada ekspert bezpieczeństwa IT.

Wtedy jednak zaczyna się prawdziwy dramat. Złośliwe oprogramowanie zaczyna wtedy rozsyłać wiadomości do znajomych, celując w tych, których użytkownicy najchętniej by usunęli, ale "co by ludzie pomyśleli".

– Wirus wmanewrował mnie w wymianę zdań z koleżanką ze studiów, która właśnie urodziła, nietrudno się więc domyśleć, o co musiałam spytać i co usłyszałam – opowiada Marta z Łodzi.

– Ja musiałem się odezwać się do swojej kuzynki, która w wieku 7 lat chciała, żebym był jej chłopakiem i od tego czasu jej unikam. Będę żądać odszkodowania! – mówi Mateusz z Kalisza.

Facebook wie już o problemie, ale rozwiązanie niestety trochę się opóźni.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, wirus skontaktował Marka Zuckerberga z kumplami ze studiów, których zrobił w balona przejmując całego Facebooka dla siebie.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...