6-latek milionerem. Z okazji Halloween przebrał się za ojca Rydzyka, zebrał od ministrów 50 mln zł

Fot. 123rf.com / mat. promocyjne
Jak się okazuje, halloweenowe zawołanie "cukierek albo psikus" nie zawsze prowadzi do zwykłych słodyczy.

– 6-latek z Warszawy zebrał od ministrów łącznie 50 mln zł po tym, jak z okazji Halloween kwestował z koleżankami i kolegami po ministerstwach w przebraniu ojca Rydzyka – dowiaduje się ASZdziennik.

– Nie miałem dziś przedszkola, to poszedłem do budynków z czerwonymi tabliczkami z orłem. Tata mówił, że tam wiedzą, co to psikus – opowiada zerówkowicz Kamil w rozmowie z redaktorką przedszkolnej gazetki "Małe Słoneczka".

Malec z maską "śmiesznego pana", którą znalazł w rzeczach starszego brata pierwsze kroki skierował do ministerstwa obrony i tam spotkała go pierwsza niespodzianka.

– Wszyscy byli bardzo mili, mówili do mnie ojcze i zaprowadzili mnie do takiego fajnego pana z brodą i takim błyskiem w oku. Zapytał mnie o jakieś ciepłe wody i radio pani Marii, a potem włożył mi do kociołka z dynią karteczkę z jedynką i zerami. Chyba siedem ich było – wspomina Kamil.

Scenariusz powtórzył się też w innych resortach.

Ale dopiero w domu towarzyszący dziecku rodzice Kamila odkryli, że zamiast cukierków syn przyniósł polecenia przelewów. Po czasie też fatalna pomyłka dotarła do samych darczyńców i – jak dowiaduje się ASZdziennik – już wkrótce wpłynie na politykę państwa.

– Po pierwsze, ojciec dyrektor będzie od teraz otrzymywał wyłącznie przelewy na fundację - słyszymy w KPRM. - A po drugie, 6-letnie gówniarze znów zaczną chodzić do szkoły.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...