Dramat w MEN. Decyzją minister wszyscy urzędnicy powtórzą pierwszą klasę podstawówki

Fot. Michał Walczak, Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Kontrowersyjna decyzja ma pomóc urzędnikom zrozumieć reformę systemu edukacji.

Dramat w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

– Przyszliśmy dziś rano do pracy jak gdyby nigdy nic – zwierza się naszemu reporterowi jeden z urzędników ministerstwa. – Nagle zostaliśmy wezwani do auli. Ruszyliśmy więc na kolejne nudne spotkanie, ale okazało się, że minister Anna Zalewska zainaugurowała właśnie rok szkolny w pierwszej klasie podstawówki w naszym urzędzie – dodaje załamany.

Decyzja, choć kontrowersyjna, ma swoje uzasadnienie.

– Powtórzenie pierwszej klasy podstawówki przez naszych urzędników ma pomóc im w zrozumieniu reformy edukacji, której nawet ja nie do końca rozumiem – komentuje zdarzenia minister w wywiadzie dla TVP Info. – Dzięki temu poszerzą swoje kompetencje i będą mogli pomóc placówkom oświatowym nawet w najbardziej trudnych sytuacjach.

Pomysł nie spotkał się jednak entuzjastycznym przyjęciem.

– Dziwnie się z tym wszystkim czuję – mówi dalej nasz rozmówca. – Niby wszystko jest po staremu, ale nie chcę z powrotem stawać się dzieckiem – dodaje.

To nie koniec niespodzianek w ministerstwie. W przyszłym roku urzędnicy będą powtarzać ósmą klasę podstawówki i ewentualnie ostatnią klasę gimnazjum, aby potem złożyć podanie do szkoły średniej.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.

Autor tekstu: Bartek Przybysz (@przbart)
Trwa ładowanie komentarzy...